Wiele osób pomimo dbania o zdrową dietę i regularną aktywność fizyczną cały czas zmaga się z odkładającą się tkanką tłuszczową. Problemem jest również zatrzymująca się woda w organizmie. Kumulacja tych Twój czynników sprzyja powstawaniu niezbyt estetycznego cellulitu. Rozwiązaniem może być medycyna estetyczna. Endermologia, czyli masaż podciśnieniowy to jeden z najczęściej wybieranych zabiegów. Sprawdź, na czym polega i jakie efekty przynosi.
Na czym polega zabieg endermologii?
Endermologię wykonuje się za pomocą specjalnej maszyny, składającej się z komputera sterującego oraz głowicy. Na zabieg niezbędny jest ciasno przylegający, dedykowany kombinezon, który chroni przed bezpośrednim kontaktem z aparaturą. W czasie masażu generowane jest podciśnienie, którego moc dobierana jest indywidualnie do odczuć klienta. Dopasowana do wielkości wybranej partii ciała głowica zasysa fałdy skóry pomiędzy rolki, a tym samym ugniata i wałkuje powierzchniowe i głębokie tkanki. Endermologię wykonuje się na całe ciało, co pozwala aktywować również obszary odporne na dietę i ćwiczenia. Masaż trwa około 30 minut i jest bezbolesny. Po pierwszych zabiegach mogą pojawić się drobne siniaki, a nawet zakwasy, jest to jednak związane z pobudzaniem do pracy tkanki łącznej oraz naczyń krwionośnych.
Jakie efekty daje endermologia?
Endermologia poprawia dotlenienie i ukrwienie skóry, zarówno powierzchniowej oraz jej głębszych warstw. Zabieg przyspiesza również metabolizm tkanki tłuszczowej oraz stymuluje produkcje elastyny i kolagenu. Dzięki temu sprzyja wyszczuplaniu i modelowaniu sylwetki. Podciśnieniowy masaż usuwa toksyny z organizmu oraz usuwa stany zapalne i obrzęki. Endermologia poprawia krążenie krwi oraz limfy, dzięki czemu ciało staje się jędrniejsze. Zabieg redukuje nadmiar wody oraz cellulit, a także pomaga usunąć rozstępy i blizny. Rozluźnia także mięśnie, co szczególnie docenią osoby po ciężkim treningach lub przebytych urazach.
Jak często należy wykonywać endermologię?
Aby endermologia przyniosła najlepsze efekty, zabieg należy wykonywać w seriach. Jedna składa się z około 10-20 masaży, na które warto umawiać się 2-3 razy w tygodniu z jednodniową przerwą pomiędzy wizytami. Pierwsze efekty można zaobserwować już po pierwszym zabiegu. Zmniejsza się wtedy nadmiar nagromadzonej wody, co poprawia wygląd skóry. Zmiany w sylwetce można zaobserwować po około 6-10 masażach.
Kto może korzystać z zabiegów endermologii?
Masaż podciśnieniowy polecany jest przede wszystkim osobom, które chciałyby wymodelować sylwetkę i pozbyć się pomarańczowej skórki. Endermologia sprzyja usuwaniu zastojów limfatycznych oraz usuwaniu toksyn z organizmu. Pomaga także w rozluźnianiu obolałych mięśni oraz leczeniu uszkodzonych ścięgien i wiązadeł. Dlatego właśnie z zabiegu chętnie korzystają sportowcy. To również świetna propozycja dla osób, które chciałyby się odprężyć. W trakcie masażu wydzielane są endorfiny, czyli hormon szczęścia, co sprzyja poprawie samopoczucia.
Przeciwskazania do zabiegu
Masaż podciśnieniem niestety nie jest zalecany dla wszystkich. Z endermologii nie powinny korzystać osoby chore na nowotwory, a także mierzące się z zapaleniami żył. Przepuklina brzuszna oraz bolesne żylaki również dyskwalifikują do przeprowadzenia zabiegu. Masażu nie powinno się także wykonywać na skórze, na której występują rany, tłuszczaki, naczyniaki, wysypki, a także trądzik. Endermologia nie jest zalecana osobom przyjmującym leki rozrzedzające krew, a także kobietą w ciąży i karmiącym. Te mogą poddać się zabiegowi po upływie 6 miesięcy od naturalnego porodu i 8-10 od cesarskiego cięcia.