Zanikający wzwód podczas stosunku – możliwe przyczyny i środki zaradcze

Zanikający wzwód podczas stosunku

Wzwód, to zmiana rozmiaru, pozycji i twardości męskiego członka intymnego, jaka następuje w trakcie stosunku płciowego. Zmiany te wywołuje pobudzenie erotyczne, które jest efektem pieszczot stanowiących wstępną fazę stosunku. Wzwód jest niezbędny do tego, by męski organ intymny mógł wniknąć do wnętrza pochwy i dokonać penetracji. U niektórych mężczyzn trwa on zbyt krótko, by penetracja w ogóle doszła do skutku. Bez penetracji nie ma pełnego stosunku płciowego. Nie dochodzi do wytrysku i do obustronnego orgazmu. Zanikający wzwód podczas stosunku to spory problem dla wielu par. Problem ten może być przejściowy lub przewlekły. O przewlekłym mówimy wtedy, gdy przez kilka miesięcy większość prób podjęcia współżycia kończy się szybkim wiotczeniem członka i niepowodzeniem.

Zanikający wzwód podczas stosunku – możliwe przyczyny

Istnieje wiele przyczyn zanikającego wzwodu podczas stosunku. Po części zależą one od wieku mężczyzn. U bardzo młodych mężczyzn wzwód może zanikać z powodów psychicznych. Chodzi o niewłaściwe doświadczenia związane z tą sferą, a także o wynikające z nich obawy i kompleksy. Erekcja u młodych mężczyzn jest krótkotrwała na skutek silnych emocji, które ją blokują. Podobnie działa lęk przed niesprawdzeniem się w roli kochanka. U mężczyzn po czterdziestce i starszych erekcja zanika zbyt szybko na skutek osłabienia naczyń krwionośnych doprowadzających krew do prącia. Uogólnionymi przyczynami tego samego problemu są schorzenia ogólnoustrojowe, takie jak nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, choroba wieńcowa, otyłość i miażdżyca.

Zanikający wzwód podczas stosunku – środki zaradcze

Najważniejszym środkiem zaradczym jest tu zdrowy styl życia, czyli aktywność fizyczna i zdrowa dieta. Chodzi o to, by nie dopuszczać do osłabienia układu sercowo naczyniowego. W zdrowej diecie nie powinno zabraknąć warzyw i owoców, produktów pełnoziarnistych, ryb morskich, kasz i mięsa drobiowego. Gdy już problem wystąpi, trzeba poznać jego przyczynę i zadziałać najpierw na nią, a potem na samą erekcję przy pomocy ogólnie dostępnych leków.

Więcej informacji na https://www.aptekakamagra.pl/

Be the first to comment on "Zanikający wzwód podczas stosunku – możliwe przyczyny i środki zaradcze"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*