Posted on

Wyposażenie siłowni

gym-455164_640

A może by tak własna siłownia? Wystarczy odpowiednie wyposażenie siłowni.

Własna siłownia – marzenie wielu ludzi.

 Wiele osób jest obecnie zarażonym wielkim bum na zdrowe odżywianie, na ćwiczenia fizyczne oraz na ogólnie zdrowy tryb życia. W związku z tym umawiamy się na wizyty u dietetyka, umawiamy się na zajęcia z trenerem personalnym oraz chodzimy na siłownię. Jednak gdy zapał nam troszkę odejdzie to dochodzimy do wniosku, że nie mamy czasu po prostu na to wszystko. Musimy jednak jakoś o siebie zadbać. O tyle już się zaraziliśmy zdrowym trybem życia, że wymyśliliśmy, że będziemy ćwiczyć w domu. Jednak, by w ogóle ćwiczyć w domu to po pierwsze musimy mieć jakieś pojęcie o tym, a po drugie po prostu musimy mieć odpowiedni sprzęt. Wiadomo, ze w momencie nie obsypiemy całej swojej sypialni sprzętem, które mogłoby stanowić wyposażenie siłowni. Jednak własna mini siłownia w naszym mieszkaniu czy też w naszym domu to już naprawdę coś. Strasznie nam by się podobało ćwiczenie bez wychodzenie w domu. Okazuje się, że nie jest to wcale takie trudne w uzyskaniu jak mogłoby się nam wydawać na samym początku.

Jaki sprzęt potrzebujemy w domu do ćwiczeń?

To jaki sprzęt potrzebujemy w domu do ćwiczeń jest pytaniem naprawdę bardzo trudnym wbrew pozorom. Bowiem zależy to od tego czy jesteśmy kobietą czy też mężczyzną. Jest to także zależne od tego jakie ćwiczenia mamy w planach wykonywać. Jak mężczyzna chce sobie podnosić jakieś ciężary by rozbudować ogólnie mięśnie przedramion czy też bicepsy to absolutną koniecznością są hantle. Bez nich absolutnie wymarzonego i wyczekiwanego efektu nie uzyska. Musimy mieć to na uwadze. Jeśli mowa już o hantlach to musimy wiedzieć, że konieczny jest dobór odpowiednich ciężarów hantli. Zbyt lekkie nie spełnią swojej funkcji, a od zbyt ciężkich zaczynać na pewno nie powinniśmy. Jednak gdy jesteśmy kobietą i interesują nas takie ćwiczenia jak joga czy też pilates to zdecydowanie powinnyśmy kupić sobie porządną matę do ćwiczeń. Musimy jednak pamiętać, że dobra mata w żadnym wypadku nie będzie kosztowała dziesięć złotych. Jest to już naprawdę koszt około stu złotych. Musimy mieć to na uwadze.

Nie oszczędzajmy na sprzęcie do ćwiczeń.

Na sprzęcie do ćwiczeń zdecydowanie nie powinniśmy oszczędzać. Dlaczego? A choćby dlatego, że sprzęt powinien do ćwiczeń być przede wszystkim bezpieczny. Bez tego kryterium sprzętu zdecydowanie nie powinniśmy używać. Pamiętajmy, że zdecydowanie najważniejsze jest nasze zdrowie jak i także bezpieczeństwo innej opcji po prostu nie ma. Pamiętajmy o tym dokładnie i nie dajmy się nabrać na tańsze odpowiedniki oryginalnych przyrządów do ćwiczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>