Na jaki masaż się zdecydować?

Masaż leczniczy

Jeśli mamy zamiar się wybrać na masaż Łódź, ale nie wiemy na jaki konkretnie się zdecydować, to dobrze trafiłeś. Musimy wiedzieć, że wszystko jest zależne od naszych indywidualnych potrzeb. Jeśli poszukujemy relaksu, to strzałem w strzałem w dziesiątkę będzie masaż leczniczy. Masaż Łódź leczniczy jest zabiegiem terapeutycznym. Dlatego warto sprawdzić na samym początku samego masażystę oraz jego kompetencje. W tego rodzaju masaży są wykorzystywane techniki, które są znane z klasycznego masażu, ale w grę także wchodzi manualna terapia. Na pewno stosuje się go, aby móc złagodzić ból, sztywność oraz także napięcie mięśni. Poza tym jest tu także ważne łagodzenie psychicznego napięcia. Masaż leczniczy także jest często uzupełnieniem rehabilitacji. W związku z tym daje naprawdę świetne rezultaty przy schorzeniach lędźwiowych i krzyżowych. Korzyścią dodatkową jest o wiele lepsze ukrwienie masowanych obszarów, usunięcie żylnych zastojów oraz także zastojów limfatycznych. Tego rodzaju masaż jest idealny dla osób ze sztywnością w ciele, bólami mięśniowymi czy też napięciem mięśniowym.

Masaż sportowy

Nie jest to tylko masaż dla sportowców. Jego zadaniem głównym jest przyśpieszenie samej regeneracji mięśni. Techniki sportowego masażu mają także poprawić samo krążenie krwi we włosowatych naczyniach tkanki mięśniowej oraz usprawnić uwalnianie w organizmie takowych związków jak prostaglandyny, które sporą rolę odgrywają przy procesie gojenia się tkanek. Masaż sportowy to przede wszystkim metody klasyczne leczniczego masażu. Jest jednak wykonywany bardziej energicznie oraz silniej. Jego cel to przygotowanie ciała do wysiłku oraz także do osiągania maksymalnych sportowych wyników, usuwania mięśniowego bólu czy też napięć bo likwidacji kontuzji.

Jest to masaż głównie dla sportowców, ale także dla wszystkich osób, które po prostu potrzebują mięśniowej regeneracji. Także się przyda tym, którzy po przerwie wrócili do treningów oraz czują, że ciało jednak wymaga wsparcia dodatkowego.

Be the first to comment on "Na jaki masaż się zdecydować?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*