Jak wygląda wizyta u psychologa online?

Kilka opcji do wyboru

Psycholog online brzmi zachęcająco oraz nowocześnie. Co jak co, ale lubimy nowoczesne rozwiązania. W tym przypadku również. Chętnie na wizytę online u psychologa w razie potrzeby się umówimy. Jednak prześledźmy w pierwszej kolejności jak wygląda sama wizyta.

Dany psycholog online może oferować psychologiczne konsultacje wideo. Wówczas używa się takiego programu jak Messenger czy też Skype. Bardzo często używane są także inne programy. Jest to zbliżone jak najbardziej do wersji tradycyjnej sposobu pracy. Dany psycholog ma przecież kontakt z naszą twarzą. Ma obserwować nasze reakcje oraz wyraz twarzy. Jednak jest to bardziej wymagające. Mamy tutaj na uwadze jakość komunikacji.

Drugą opcją jest konsultacja psychologiczna głosowa. Za pomocą w zasadzie dowolnego programu, który umożliwia nawiązywanie połączeń możemy porozmawiać z psychologiem. W praktyce psychologów online ta forma z reguły jest używana w przypadku gdy mamy połączenie internetowe raczej niestabilne. Z drugą sytuacją mamy do czynienia, gdy pacjent nie zamierza pokazywać swojej twarzy. Jak najbardziej ma do tego prawo. Co więcej według wszelkich spostrzeżeń psychologów, sama skuteczność takie sposobu pracy nie jest wcale gorsza od omówionego już formatu wideo. Jednak pod warunkiem, że dany rozmówca w stanie jest jasno wyrazić wszelkie swoje myśli oraz także postrzegać informacje z systemem dominującym słuchowej percepcji.

Kolejną możliwością jest konsultacja z danym psychologiem na czasie w rzeczywistym czasie. Taka konsultacje odbywa się w programach do błyskawicznej komunikacji. Mogą to być sieci społecznościowe czy też Skype. Według psychologów taka forma współpraca najbardziej odpowiada pacjentom, którzy mają dostęp stały do Internetu. Wychodzi na to, że część konsultacji jest poświęcanych na pisanie na klawiaturze. Ten problem zazwyczaj się rozwiązuje podczas wydłużania czasu sekcji, na przykład z jednej godziny do nawet dwóch godzin.

Podsumowanie tematu

Po zapoznaniu się ze wszelkimi powyższymi informacjami możemy odpowiedzieć twierdząco na zadane sobie pytanie czy warto skorzystać z psychologach online. Musimy zaznaczyć, że samo połączenie konsultacji internetowej wraz z farmakologiczną terapią pozwoli konkretnej osobie osiągnąć zdecydowanie lepsze efekty, a do tego uzyskać już tak wyczekiwany spokój wewnętrzny. Osoby mieszkające w małych miasteczkach czy też na wsiach nie mają specjalnie dostępu do psychologów. Jednak dzięki rozmowom z psychologiem w sieci zdobywają oni ogromne szanse na rozwiązanie swoich problemów oraz otworzenia się przed specjalistów od tych ładnie nazwanych chorób duszy. Zachowanie samej prywatności jest atutem, który dla naprawdę wielu osób jest podstawą w ogóle podjęcia rozwozy o wszelkich niepokojących odczuciach z całkiem obcą osobę. W domu przy komputerze siedząc sobie na wygodnej kanapie, dużo łatwiej będzie swoje bolączki uzewnętrznić oraz także wszelkie problemy, które zyskają wreszcie szanse na ich rozwiązanie.

Źródło informacji: https://cplwowska.pl/pomoc-psychologiczna-online/

Be the first to comment on "Jak wygląda wizyta u psychologa online?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*