Czym charakteryzuje się leczenie zęba pod mikroskopem?

Leczenie kanałowe jest bardzo powszechną procedurą. Niestety, konieczność wykonania tego zabiegu wynika z powikłań, które wystąpiły po nieleczonej próchnicy. Leczenie kanału jest skomplikowane i często bolesne. Wymyślono jednak bardziej precyzyjną metodę, tj. leczenie kanałów korzeniowych pod mikroskopem.

Jak wygląda zwykłe leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe, znane również jako leczenie endodontyczne. Jest ono stosowane w przypadku zakażenia bardzo wrażliwej miazgi. Miazga zęba wymaga leczenia, gdy zęby są poważnie zakażone próchnicą lub innymi chorobami zębów. Leczenie kanałowe nie zawsze jest związane z niewłaściwą higieną jamy ustnej. Jest ono jednak dość długie i bolesne, ponieważ konieczne jest dotarcie do korzenia zęba, czyli najgłębszej części zęba, dokładne oczyszczenie, zatrucie go i wypełnienie specjalistyczną substancją.  Po tak poważnej procedurze ząb jest martwy, ponieważ miazga jest odpowiedzialna za wszystkie istotne funkcje zębów.

Jaki jest przebieg leczenia kanałowego pod mikroskopem?

Możemy również zastosować metodę leczenia kanałowego za pomocą mikroskopu, choć leczenie to jest również bolesne. Leczenie zęba pod mikroskopem Kraków to w istocie leczenie kanałowe, które różni się tym, że lekarz ma o wiele dokładniejszy obraz kanałów zębowych u pacjenta, a więc leczenie jest dużo bardziej precyzyjne. Mikroskop znajduje się tuż nad głową pacjenta.

Dlaczego warto leczyć zęby pod mikroskopem?

Bardzo często leczenie kanałowe bez użycia mikroskopu zawodzi i pacjent musi zgłosić się do zabiegu. Zdarzają się również przypadki, w których korzenie zębów są bardzo złożone lub pacjent ma nietypową anatomiczną strukturę zębów lub szczęk. Dzięki leczeniu kanałowemu pod mikroskopem pacjenci mają możliwość uniknięcia ekstrakcji zębów, co w wielu przypadkach może być konieczne. Leczenie zęba pod mikroskopem Kraków wydaje się zatem nieodzowne, aby nie doprowadzić do ekstrakcji zęba lub dalszych powikłań. Może się bowiem zdarzyć, że niewłaściwie leczony ząb spowoduje inne schorzenia.

Źródło: http://dentalimplantspoland.international/

Be the first to comment on "Czym charakteryzuje się leczenie zęba pod mikroskopem?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*