Co jest tańsze: kamagra czy inne preparaty?

Kilkaset złotych wydane na tabletki na erekcję przez wiele lat nikogo nie dziwiły. To bowiem rodzaj farmaceutyków, które od zawsze charakteryzowały się wysoką ceną i małą dostępnością dla portfela statystycznego Kowalskiego. Kiedy jednak na rynku pojawiła się kamagra, uległo to ogromnej zmianie.

Ceny lecą w dół

Okazało się bowiem nagle, że można kupić ten sam lek i preparat co do tej pory, ale pod inną nazwą i nieobjęty żadnymi restrykcjami dotyczącymi wydawania ich na receptę. Było to możliwe dzięki zakwalifikowaniu środka na potencję jako suplement diety a nie preparat medyczny. Co więcej, tam gdzie pojawiła się kamagra cena tego preparatu okazywała się nawet kilkukrotnie mniejsza od znanych dotychczas preparatów. Różnice były znaczące, bo wynosiły nawet… 200 złotych na jednym opakowaniu!

Rynek przeżył szok

Dla koncernów farmaceutycznych, które zbijały krocie na mężczyznach potrzebujących farmakologicznej pomocy w walce z brakiem potencji, był to ogromny szok. Ich zyski w ciągu zaledwie roku spały o miliardy dolarów. Obecnie po paru latach obecności kamagry na rynku sytuacja znacznie się ustabilizowała, ale nie znaczy to, że koncerny pogodziły się z nagłą stratą ogromnych wpływów finansowych. Ich działania widoczne są nawet w skali politycznej, gdy próbują lobbować za rozwiązaniami, które miałyby uczynić kamagrę dostępną wyłącznie na receptę.

Korzystają mężczyźni

kamagraTymczasem to właśnie to, że środek ten można kupić bez recepty, czyni go wyjątkowym i sprawia, że wielu mężczyzn sięga właśnie po niego. Mogą dzięki temu:

  • walczyć ze swoim wstydem związanym z wizytą u lekarza
  • oszczędzić sobie wizyty w aptece, bo preparat mogą kupić w internecie
  • odzyskać sprawność seksualną w łóżku
  • zapomnieć o kompleksach dotyczących swojej słabej i zanikającej potencji

Wycofanie kamagry z rynku jako preparatu ogólnodostępnego byłoby ciosem przede wszystkim w samych pacjentów, którzy nagle utraciliby najprostszy sposób na walkę ze swoimi seksualnymi dolegliwościami. Utraciliby też tańszą alternatywę, bowiem kamagra wygrywa już w przedbiegach z innymi preparatami na potencję pod względem ceny.

 

Be the first to comment on "Co jest tańsze: kamagra czy inne preparaty?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*